Salony OPTYK maXima na Festiwalu Zdrowia!


 

Kędzierzyn-Koźle to zdrowe miasto. Przekonali się o tym Seniorzy oraz inni Uczestnicy Festiwalu Zdrowia. Nie mogło zabraknąć również tam również nas, Salonów OPTYK maXima!

W środę, 09.05.2018 roku, w Hali Widowiskowo-Sportowej “Azoty”, odbył się długo wyczekiwany, kochany i popularny w Kędzierzynie-Koźlu Festiwal Zdrowia, który jest realizowany w ramach europejskiego projektu Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza, a w tym roku został połączony z XI Miejskimi Obchodami Dni Seniora pod Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla.

Promocją zdrowia zajmujemy się od lat, więc i podczas takiego wydarzenia nie mogło nas zabraknąć! Tym bardziej, że mieszkańcy bardzo liczyli na udział salonów OPTYK maXima w evencie! Jak co roku, również i teraz zostaliśmy poproszeni o wsparcie projektu naszym mobilnym Optykiem, gdzie każdy kto zechciał mógł bezpłatnie wykonać podstawowe badania okulistyczne, otrzymać porady w zakresie chorób oczu i doboru odpowiednich okularów, nauczyć się aplikacji soczewek kontaktowych oraz porozmawiać z nami na temat higieny wzroku.

Bardzo lubimy takie wydarzenia – niezwykła atmosfera i wspaniały nastrój udzielił się nam w sekundę i przez cały dzień bawiliśmy się doskonale! Wszystkim osobom biorącym udział w wydarzeniu serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że byliśmy pomocni, a nasza obecność choć trochę zachęciła zebranych w “Azotach” Seniorów do profilaktyki chorób oczu na co dzień, dzięki której można uniknąć poważniejszych schorzeń i cieszyć się doskonałym wzrokiem przez długie lata!

Dziękujemy również za możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi z pogranicza polsko – czeskiego: Kłodzka, Świdnicy, Nachad, Czeskiej Skalicy oraz Trutnova!

To był bardzo dobry Festiwal Zdrowia!

Już czekamy następnego!