Montaż szkieł w oprawkach

Montaż szkieł w oprawkach

W naszej pracowni montowaniem szkieł w oprawach zajmuje się tylko wykwalifikowany personel. Do montażu soczewek okularowych wykorzystujemy wysokiej klasy automaty szlifierskie oraz inne urządzenia, dzięki którym możemy precyzyjnie wstawić odpowiednie szkła do wybranych przez klienta oprawek.

Pierwszy etap to przygotowanie soczewek o odpowiedniej mocy i oznaczenie na dioptromierzu środków optycznych (przy astygmatyzmie dodatkowo odpowiedniej osi). Do maszyny wkładana jest oprawa i w zależności od materiału z jakiego jest wykonana (plastik lub metal) wybiera się odpowiedni program i następuje skanowanie oprawy.

Następnie wprowadzany jest rozstaw źrenic klienta i zaznacza się wysokość montażu szkieł. Na maszynie szlifierskiej określany jest materiał danej soczewki (mineralna, organiczna, wysoko indeksowa, czy o specjalnych właściwościach wytrzymałościowych – trivex, poliwęglan), jej kształt itp., a następnie soczewka zostaje umieszczona w urządzeniu.

Po obróbce sprawdza się, czy soczewki pasują do oprawy. W przypadku opraw plastikowych, aby umiejscowić soczewkę konieczne jest podgrzanie oprawki, do momentu aż będzie na tyle elastyczna, żeby zamontować w niej szkła. Oprawki na żyłce nie są poddawane działaniu wysokiej temperatury. Montowanie polega na naciągnięciu żyłki i umiejscowieniu jej w rowku soczewki. Po wstawieniu szkieł do oprawki na dioptromierzu sprawdza się, czy parametry zgadzają się z danymi na recepcie i manualnie sprawdza się stan gotowych okularów. Jeśli wszystko jest prawidłowo wykonane, okulary są czyszczone i przekazywane do wydania klientowi.

Zamów usługę montażu szkieł w Twoich oprawkach!

Skontaktuj się z nami